„5” Przemysława Drabka – początek programu wyborczego

Przemysław Drabek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta Bielska-Białej we wtorek (04.09.2018), przedstawił pięć pierwszych obszarów które po objęciu przez niego fotela prezydenta miasta, będzie realizował w pierwszej kolejności. 

Pierwszym obszarem wymagającym natychmiastowej reakcji ze strony miastem jest budowa mieszkalnictwa komunalnego w Bielsku-Białej. W tej chwili brakuje tego typu inwestycji w mieście. Dzięki zwiększeniu liczby mieszkań, miasto stanie się atrakcyjnniejszym miejscem do życia. Pomysł Drabka ma silne podstawy nie tylko od strony merytorycznej, ale również ekonomicznej. Na ten cel Przemysław Drabek przewiduje przeznaczyć 8 milionów złotych.

5 drabka - budowa mieszkalnictwa komunalnego

 

 

Drugim obszarem „5” Drabka,  którym kamdydat Prawa i Sprawiedliwości zajmie się po wygranej w wyborach będzie uruchomienie programu stypendialnego. Program ten będzie przeznaczony dla specjalistów z dziedzin tj. zdrowie, edukacja i przedsiębiorczość działająca na terenie Bielska-Białej. Jest to zupełnie nowy pomysł, którym Drabek zamierza ożywić Bielsko-Białą i przyciągać do miasta utalentowane osoby, wpływające w znacznym stopniu na rozwój miasta, w wielu istotnych obszarach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzeci obszar który należy wzmocnić, to w „5” Drabka infrastruktura drogowa osiedli. W tym celu Przemysław Drabek proponuje przeznaczyć kwotę 3 miliona złotych do dyspozycji Rad Osiedlowych. Te zadbają o infrastrukturę, poprawiając jakość życia mieszkańcom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czwarty punkt „5” Drabka dotyczy organizacji pozarządowych w postaci między innymi oddania do użytku lokali użytkowych pod działalność bielskich NGO-sów, wsparcia merytorycznego oraz przenaczenia dodatkowych pieniądzy na rozwój organizacji pozarządowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obszar związany ze zdrowiem jest kolejnym, który trzeba naprawić. Drabek w swojej „5” proponuje powołanie koordynatora ds. służby zdrowia w mieście, inaczej „Lekarza miejskiego”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To tylko pierwsze 5 pomysłów Drabka na to, żeby obudzić miasto. Kolejne pomysły zostaną opublikowane w najbliższych dniach wraz z pełnym programem wyborczym.