Jedyny kandydat na prezydenta Bielska-Białej – Przemysław Drabek

Jedyny kandydat na prezydenta Bielska-Białej – Przemysław Drabek

W piątek 25 maja przed ratuszem w Bielsku-Białej oficjalnie potwierdzono kandydaturę Przemysława Drabka na prezydenta miasta Bielska-Białej. 

 

Czy kandydat mógł być inny? Wielu bielszczan zadawało sobie pytanie, kto oprócz Przemysława Drabka może być kandydatem prawicy na prezydenta miasta w tegorocznych wyborach. Lokalne media również od wielu miesięcy spekulowały, że to właśnie Drabek będzie ubiegał się o fotel prezydenta z ramienia obecnie rządzącej partii w kraju, Prawo i Sprawiedliwość.

Poprzednie wybory pokazały, że Bielszczanie chcą zmian. Chcą obudzić miasto, chcą dialogu z władzami miasta, chcą, żeby Bielsk-Biała stała się miejscem, w którym zostają na całe życie. Doskonałe, bo aż 23 procentowe poparcie dla Przemysława Drabka to sygnał, że Bielszczanie chcą zmian i chcą zupełnie nowej, świeżej wizji miasta Bielska-Białej. Dlatego kandydat w tegorocznych wyborach mógł być tylko jeden.

Stanisław Szwed, obecnie pełniący funkcję wicemenistra ds. rodziny, pracy i polityki społecznej oficjalnie zakomunikował przed urzędem miejskim w Bielsku-Białej, że Przemysław Drabek w barwach Prawa i Sprawiedliwości ubiegać się będzie o fotel prezydenta miasta Bielska-Białej.

Co mówią w social mediach?

Drabek na swoim oficjalnym fanpage’u opublikował krótkie oświadczenie w związku z ogłoszeniem jego osoby, jako kandydata na fotel prezydenta miasta Bielska-Białej w wyborach 2018:

Z kolei wiceminister Stanisław Szwed na swoim oficjlanym fanpage’u opublikował informację o kandydaturze Przemysława Drabka na urząd prezydenta miasta Bielska-Białej w wyborach 2018:

Wiadomość o oficijalnym kandydacie PiS na prezydenta miasta Bielska-Białej obiegła lokalne media:

Kiedy obędą się wybory samorządowe?

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, wybory samorządowe odbęda w jedną z trzech niedziel tj.: 21 paźdiernika, 28 października lub 4 listopada.

 

Gdzie śledzić na bieżąco informacje o Przemysławie Drabku?

Zapraszamy do śledzenia oficjlanego fanpage’a Przemysława Drabka: